Jenkings - personal

Webtvorba, programování, IT, blogHra SimMayor

nahled Před několika lety, když jsem začínal s PHP a Javascriptem, jsem se pro naučení rozhodl naprogramovat prohlížečovou hru. Z dnešního pohledu už je kód poměrně zastaralý, a hlavně zbytečně složitý. Proto jsem se rozhodl uveřejnit zdrojové kódy a nabídnout tak možnost, jak se buď inspirovat, nebo umožnit komunitě lidí dál pokračovat v mé práci.

2018-07-14 21:07:16

Hlavní myšlenkou při tvorbě této hry bylo hlavně to, aby byla spustitelná i a webhostingu zdarma. Proto při výběru technologií nebylo možné využít realtime synchronizaci pomocí Node.js, ale místo toho jsem použil ajax, pomocí kterého se zálohuje stav ostrova na uživatelův účet. Vzhledem k tomu, že klientská část hry je převážně v Javascriptu, je poměrně jednoduché, aby hráč upravil kód tak, aby si hraní usnadnil. Proto, abych omezil možnosti různých hacků, obsahuje serverová část i anticheat, který by měl základní parametry hlídat a zpětně dopočítávat tak, aby bylo riziko sníženo a odradilo případné podvodníky.

Podstatou hry, je vybudovat na vlastním ostrově síť hotelů,chat a ubytovacích zařízení a zároveň zajistit komfort hostům. Dále je třeba budovat dopravní terminály, aby se hosté měli na ostrov jak dostat. Všechny budovy mají svá specifická kritéria a je nutné se starat, aby byli hosté spokojení a netrpěli například kvůli znečištěnému vzduchu,nebo hluku. K budování ostrova slouží hlavní herní plocha, které je přizpůsobena i pro ovládání na mobilním telefonu.

Herní plocha

V pravé části jsou umístěny ovládací prvky pro posun po mapě (lze se pohybovat i pomocí klávesnice) a stavební nástroje, pomocí nich lze ostrov přestavovat. V horní části je pak také umístěna oznamovací oblast, ze které lze vyčíst například spokojenost obyvatelstva, stav konta, nebo ubytovací a dopravní kapacitu

ovládací prvky

V dalších částech webového rozhraní pak najdeme prvky pro interakci s ostatními hráči. Pro rychlou konverzaci je možné použít chat, který je umístěný pod oknem s hrou. Další možností komunikace jsou také soukromé zprávy, nebo diskusní fórum, kde lze řešit i případné problémy s hraním.

Každý ostrov má své výdaje i příjmy, které jsou podrobně rozepsané v příslušné sekci. Součástí ostrova může být i průmysl, pomocí něhož lze získávat nerostné bohatsví a s ním pak obchodovat mezi ostatními hráči, nebo je vyměnit za rubíny. Ty Vám umožňí stát se členem vlády, která může nastavovat některé poplatky a limity pro všechny ostatní hráče. 

cashflowobchod

 

Veškeré zdrojové kódy jsou veřejně dostupné na GitLabu. Součástí jsou i všechny potřebné soubory, a databázová struktura ve formátu SQL. Pro spuštění vlastní hry tedy stačí nahrát zdrojové soubory na Váš web, nahrát obraz databáze a nakonfigurovat její připojení.

Vyzkoušet také můžete živé DEMO.


„O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak.“ Jan Werich