Jenkings - personal

Webtvorba, programování, IT, blog • HTML

  Tento značkovací jazyk používám již od mých začátků v IT. Bylo to mé první seznámení s tvořením nějakého obsahu. Postupem času jsem se zdokonaloval ve znalosti správných zásad a optimalizace pro korektní zobrazování a přehledný kód.

 • CSS

  Dalším důležitým krokem bylo, "nastylovat" si své stránky. Od záčátků, které provázely slátané kódy a nesmyslné direktivy, jsem se propracoval až k tvorbě animací a pokročilých efektů, které využívám například i při tvorbě her.

 • Javascript

  K javascriptu jsem se dostal náhodou, při hledání vhodného jazyka pro tvorbu her, který by byl jednoduše přenositelný na jakoukoliv platformu. Pomocí něj jsem mohl vytvářet aplikace, které fungovaly jak na webu, tak s jednoduchými úpravami i na telefonech a PC bez internetu. Jako doplněk klasických vebových stránek jsem jej začal používat až později, a to hlavně v případech, kdy nejde pro nějakou featuru použít CSS.

 • PHP

  Používám ho pro serverovou část webových stránek. I přes některé jeho stinné stránky je pro mně stále nejdůležitějším jazykem pro tvorbu webových stránek, jelikož má podporu u všech seriózních webhostingů, což se o alternativních jazycích řici nedá. V současné době kód optimalizuji pro verzi 5.6. Funkční je však i v novějších verzích 7.x.

 • MySQL

  Pro ukládání dat používám nejčastěji MySQL. Jednak kvůli její široké podpoře a také díky dobré znalosti psaní SQL dotazů, které mi pomáhají optimalizovat a urychlit práci s daty. Nejčastěji ji používám v kombinaci s PHP, ale v případě potřeby i s jiným programovacím jazykem.


„O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak.“ Jan Werich